Elektroniczne formy rozliczania podatku PIT

Elektroniczne rozliczenie podatku

Jeżeli trafili Państwo na naszą stronę internetową, to znaczy, że jesteście już zmęczeni ręcznym wypełnianiem deklaracji podatkowej, a stanie w długich kolejkach na poczcie lub w urzędzie skarbowym to nie dla Was. Czas to obecnie towar bardzo deficytowy i w wielu wypadkach nie można pozwalać sobie na jego marnowanie. Jeżeli więc istnieje możliwość jego zaoszczędzenia, to trzeba koniecznie z niej skorzystać. Użycie przygotowanego przez nas narzędzia do rozliczania PIT online, z pewności zaoszczędzi Państwu czas i nerwy związane ze staniem w kolejkach. Rozliczenie PIT krok po kroku to zadanie bardzo proste, które potrwa zaledwie parę chwil. Zachęcamy więc do poświęcenia kilku minut i przekonania się jak szybko i sprawnie może przebiec e-rozliczenie. Na początek należy wybrać rodzaj deklaracji i przygotować dokumenty, które będą potrzebne do jej wypełniania. W razie wątpliwości program udzieli Państwu w tym zakresie odpowiednich podpowiedzi (tj. czy wybrać PIT 36, PIT 37 czy inne). Do formularza deklaracji wpisuje się następnie swoje dane osobowe oraz informacje o źródłach i wysokości osiągniętego przychodu. Po prawidłowym wypełnieniu tych pól można przystąpić do wyboru przysługujących ulg podatkowych. Nasz program daje również możliwość przekazania 1% podatku na wsparcie działalności wskazanej organizacji. Wszystkie błędy pojawiające się w formularzu program weryfikuje na bieżąco. Gotowy formularz można następnie złożyć elektronicznie przy użyciu strony www.Pitax.pl lub też wydrukować go i dokonać rozliczenia w tradycyjny sposób.

Prosty sposób na rozliczenie PIT w 2017 roku

Czy jest ktoś kto nie zastanawiał się, jak będzie wyglądać jego rozliczenie PIT 2017? Jeżeli tak, to przed podjęciem decyzji w tej kwestii, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas programem umożliwiającym dokonanie rozliczenia w formie elektronicznej. Cyfryzacja na linii państwo – obywatel postępuje tak szybko, że nie warto dłużej pozostawać przy ręcznym wypełnianiu deklaracji PIT. Należy iść z duchem czasu i skorzystać z wygód, jakie oferuje nam nowoczesna technika oraz stały dostęp do sieci internet.

Dzięki naszemu programowi rozliczenie PIT przebiegnie szybko i sprawnie, a co najważniejsze – bez konieczności dodatkowego składania jakichkolwiek korekt. Program krok po kroku poprowadzi Państwa przez wszystkie obowiązkowe pola deklaracji, pomoże wybrać jej rodzaj oraz na bieżąco będzie poprawiać ewentualne błędy poprzez uniemożliwienie przejścia do kolejnego etapu. Wprowadzanie przychodów i rozliczanie ulg podatkowych nikomu nie powinno już sprawić najmniejszego problemu. Dodatkowo program zapewni możliwość przekazania 1% swojego dochodu na wskazany cel. Dzięki jego działaniu niemalże zupełnie wyeliminują Państwo możliwość popełnienia błędów.

Po wypełnieniu całego formularza możemy wydrukować go i przesłać do urzędu. Użytkownikom naszego programu gwarantujemy zawsze aktualnie obowiązujące formularze, które można wypełnić z dowolnego miejsca, w którym dostępny jest internet. Rozliczenie PIT w 2017 roku z udziałem naszego programu będzie przyjemne jak nigdy dotąd.

Deklaracja podatkowa za 2017 rok

Na początku roku 2017 każdy podatnik jest zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej za rok poprzedni. Pragniemy przypomnieć, że rozliczenie PIT za 2017 może być dla Państwa wyjątkowo wygodne i ekspresowe jeśli zostanie to wykonane przez internet. Ta opcja jest zupełnie darmowa, nie ma ukrytych kosztów i nie trzeba nawet wychodzić z domu, gdyż cały proces od A do Z można wykonać na dowolnym komputerze z dostępem do internetu. Bez stresu i pośpiechu, siedząc wygodnie w domowym zaciszu, wypełniamy deklarację w przygotowanej do tego celu specjalnej aplikacji, by na koniec jednym kliknięciem wysłać nasz PIT do Urzędu Skarbowego. To wystarczy by rozliczenie za rok 2017 mieć z głowy.Każdy podatnik może zrobić to zupełnie sam, gdyż aplikacja prowadzi użytkownika bardzo umiejętnie przez cały ten proceder. Jeśli będziemy czytać z uwagą wszelkie wskazówki i informacje to praktycznie nie mamy możliwości wprowadzić błędnie danych. Jednak jeżeli zajdzie taka potrzeba by dopytać o pewne zagadnienia to z pomocą przychodzi infolinia podatkowa gdzie specjaliści odpowiadają na zadane pytania.

Czasami można spotkać się z pytaniami typu „Czy rozliczanie się przez internet jest bezpieczne?”. Otóż informujemy, że jest bardzo bezpieczne, podatnik nie musi się martwić, że jego dane zostaną przechwycone, gdyż te informacje przed wysłaniem są szyfrowane. W taki oto sposób dostęp do tych informacji posiada cały czas wyłącznie użytkownik, który je wprowadził.
Rozliczanie się online to po prostu oszczędność pieniędzy i czasu.

Rozliczenie PIT krok po kroku

W związku z tym, iż deklarację podatkową składamy tylko raz w roku, wiele osób na pewno nie pamięta jak się to dokładnie robi. W związku z tym, postanowiliśmy przypomnieć wszystkim podatnikom jak wygląda rozliczenie PIT krok po kroku.

1. Zbierzmy wszystkie potrzebne dane i dokumenty. Jeśli zamierzają Państwo skorzystać z aplikacji do przesyłania deklaracji przez internet, to system będzie pytał o dane osobowe, ulgi podatkowe i przychody. Dlatego dobrze jest mieć wszystkie informacje pod ręką by cały proceder był krótki w czasie.

2. W kolejnym etapie będziemy musieli wybrać deklarację, która nas dotyczy. Tutaj polecamy uważnie przeczytać wszelkie wskazówki by mieć 100% pewność, iż wybrany formularz jest tym właściwym. Gdy PIT zostanie wybrany, czas na wprowadzanie pierwszych danych.

3. Wprowadzanie danych osobowych to najprostszy etap. Każdy przecież wie gdzie się urodził i jak się nazywa, zatem przebrnięcie przez ten etap to sprawa prosta, wystarczy krok po kroku uzupełniać kolejne pola formularza.

4. W tym momencie czas na wprowadzanie przychodów podatnika. Wbrew pozorom to nie jest trudna operacja, wystarczy jedynie uważnie czytać wszelkie komunikaty, informacje i wypełniać wg nich kolejne pola formularza. System jest na tyle pomocny, że sam analizuje wprowadzane dane i jeśli jest w stanie gdzieś stwierdzić, że popełniliśmy błąd, to tak właśnie zrobi.

5. Po wpisaniu przychodów, przyjdzie czas na ulgi podatkowe. Jeśli nas dotyczą, system kolejny raz poprowadzi nas za rękę by poprawnie wypełnić tę część deklaracji. Wszystko na pewno się uda, gdy będziemy czytać ze zrozumieniem wyświetlane komunikaty pomocnicze.

6. Ostatni etap to wysyłanie deklaracji. Jeśli chcą Państwo cały proces przeprowadzić online, to wystarczy wysłać teraz wypełnioną deklarację do Ministerstwa, a ta instytucja dostarczy już PIT do właściwego Urzędu Skarbowego.

Zalety rozliczenia podatkowego przez internet

Zalet sieci można by wymieniać bez końca, jedną z tych większych jest załatwianie wielu spraw bez potrzeby wychodzenia z domu. Jedną z takich ważniejszych czynności jest coroczne wypełnianie deklaracji PIT.

PIT przez internet 2017
To banalnie proste, wypełnianie deklaracji może Państwu zająć nawet 5 minut i nie muszą się Państwo nawet znać na prawie podatkowym. Wystarczy zainstalować sobie najnowszą wersję aplikacji, wprowadzić dane i wysłać formularz do urzędu. Brzmi banalnie? I takie właśnie jest!

Dla kogo?
Aplikacja jest skierowana zarówno dla laików podatkowych jak i wysoko wykwalifikowanych księgowych. Wszystko jedno kim będzie osoba wypełniające deklaracje, ostatecznie i tak będzie zadowolona z efektu swojej pracy. Intuicyjna i łatwa obsługa deklaracji oraz podpowiedzi systemu nie pozwolą się pomylić podczas uzupełniania danych. To system czuwa nad tym by PIT oraz jego załączniki były zawsze aktualne, czyli zgodne z obowiązującymi przepisami w kraju. Nawet jeśli deklarację wypełnia osoba znająca się na prawie podatkowym to i tak ma ten komfort, że jest asekurowana przez system, który jest ciągle uaktualniany.

Czas to pieniądz
W związku z tym, że przesłanie deklaracji odbywa się zaraz po jej wypełnieniu przez internet, to jedynym sprzętem jaki potrzebujemy jest komputer z dostępem do internetu. A taki mamy w swoich domach, zatem rozliczenie się za poprzedni rok, może odbywać się w zaciszu domowym, bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejce na poczcie czy też w Urzędzie Skarbowym. Nawet jeśli przyjdzie nam wypełnić deklarację na ostatnią chwilę, to nie ma z tym również problemu, przesłanie deklaracji do systemu e-Deklaracje odbywa się bardzo sprawnie.