Rozliczenie PIT za 2014

Czas składania deklaracji podatkowych za rok 2014 zbliża się do nas wielkimi krokami. Warto już teraz zapoznać się z obowiązującymi terminami, procedurą, obowiązkami i przywilejami dla nas – podatników.

Jak już wspomnieliśmy przede wszystkim należy być świadomym do kiedy można dokonać rozliczenia PIT 2014. Jeśli z jakichkolwiek powodów przekroczy się powszechnie znane daty – urząd skarbowy nakłada na podatnika wysoką karę pieniężną. Trzeba wiedzieć, że nawet po kilku latach urzędnicy mogą poinformować daną osobę o nałożonej sankcji. A więc jakie są te nieprzekraczalne terminy złożenia deklaracji? Większość społeczeństwa musi dokonać rozliczenia PIT 2014 do końca kwietnia 2015 roku. Dotyczy to formularzy PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39). Inny deadline mają osoby płacące podatek dochodowy w formie ryczałtu ewidencjonowanego (PIT-28). Wszystkie terminy składania formularzy znajdują się w przepisach prawa podatkowego.
Czy rozliczenie PIT 2014 może być proste i szybkie? Oczywiście, że tak! Nie trzeba posiadać wykwalifikowanej wiedzy. Nie trzeba nawet korzystać z pomocy księgowych, doradców podatków ani prawników. Sprawnie i bezpiecznie wypełnisz PIT przy pomocy elektronicznego programu. Kto raz spróbował tej formy, z pewnością będzie do niej wracał co rok. Wypełnienia formularza można dokonać gdziekolwiek – wystarczy komputer i dostęp do Internetu. Wszystkie potrzebne obliczenia wykonuje sam program. Jedynym zadaniem podatnika jest przepisanie kilku wartości do wskazanych przez narzędzie pól. Poza wskazaniem osiągniętych dochodów każdy ma prawo do ulgi odliczanej od podatku. O wszystkich możliwych informuje program. Ulgami, które obowiązują przy rozliczeniu PIT 2014 są m.in. ulgi:

  • na Internet (dotyczy PIT-28, PIT-36, PIT-37)
  • na dzieci (zależy od liczby dzieci i wysokości dochodów rodziców, dotyczy PIT-36 i PIT-37)
  • z tytułu darowizn na cele pożytku publicznego (dotyczy PIT-28, PIT-36, PIT-37)
  • z tytułu krwiodawstwa (dotyczy PIT-28, PIT-36, PIT-37)
  • z tytułu darowizny na cele kultu religijnego (dotyczy PIT-28, PIT-36, PIT-37)
  • rehabilitacyjna (również dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, dotyczy PIT-28, PIT-36, PIT-37)
  • na przewodnika i psa asystującego (dotyczy PIT-28, PIT-36, PIT-37)

Zachęcamy do skorzystania z naszego programu PITax.pl, aby bezstresowo wykonać rozliczenie PIT 2014. Szerokie grono zadowolonych użytkowników potwierdza funkcjonalność, efektywność i szybkość tej platformy.